Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den 2008

2. 6. 2008

V neděli 1.6. 2008 se na sokolovně v Mělnickém Vtelně konal dětský den. Jelikož už delší dobu uvažujeme o založení družstva mladších hasičů, rozhodli jsme se, že je potřeba se před dětmi nějak prezentovat...česky řečeno, bylo potřeba lidem ukázat, že něco děláme a taky co děláme :)

Kromě jedné disciplíny, kterou jsme si vzali pod patronát, jsme naplánovali ukázku zásahu na hořící objekt a ukázku požárního útoku (obojí v našem podání). Pro ukázku zásahu jsme "postavili" barák (z jedné strany to byla škola a z druhé hospoda, abychom uspokojili širší veřejnost), ten pak pod rukama naší oficiální pyromanky začal hořet. Je pravda, že jsme přijeli, když už skoro nebylo co hasit, ale zase lepší přijet pozdě, než vůbec! Nemůžeme to svádět jen na Jirku, kterej zrovna řídil .... pyromanka totiž byla moc zbrklá a podpalovala to tak vehementně, že to začalo všechno prostě moc brzy a my jsme byli kilometr od sokolovny a neoblečený. No a jak každej asi ví, tak karton moc dlouho nevydrží a to jsme jeli co Máňa dala :)) 

Navíc jsme v tom vedru (a že bylo pořádný) poprvé zkoušeli fungl nový zásahový obleky a musim říct, že se fakt člověk cejtí hned líp, když je uhemovanej v pětikilovým obleku ve třiceti stupňovým vedru.... to se pak nemůže nic stát (krom toho že člověk vypotí duši a zkolabuje na dehydrataci, což se díky bohu kvůli včasnému přísunu tekutin nikomu nestalo) :)) Každopádně bez obleků by to bylo nudný. Takhle možná aspoň pár dětí uvěřilo, že máme s hasičema něco málo společnýho (minimálně ty hadry), i když rád bych citoval jednoho chlapce, který zásahu přihlížel: "Tati to nejsou hasiči, to jsou chlapi". :) No nevim jestli Vám to přijde vtipný, ale mě to pobavilo.

Po zásahu jsme ještě udělali ukázku požárního útoku, což už máme naběhaný, takže jako v pohodě, ale musim pro jedno pochválit kluky u vody, protože takhle se jim to snad ještě nikdy nepovedlo! Takže jestli se to takhle povede na závodech v Byšicích (termín brzy uveřejním), tak bysme nemuseli dopadnout nejhůř :)) Škoda jen, že nemáme terče. Mám teda jeden skoro dodělanej a fungující v garáži, ale ještě jsem ho nenainstaloval.... možná časem :)

Co je ale podstatné, tak se nám přihlásila hrstka statečných z řad nejmladších kluků, takže co nevidět (asi nějak o prázdninách) začnem s trénováním žákovského družstva. Na podzim bychom mohli jet na závody už ve větším počtu :)

To by bylo asi tak zhruba shrnutí celé akce a na závěr již dřívěji uveřejněné poděkování Berrymu .... (Jmenovitě PAVEL BERAN), protože mi pomáhal se stavbou školy/hospody a taky své přítelkyni Týnce, která mi jí pomáhala namalovat :) Jinak vyřuzuji ještě celému našemu "kádru" (nevím jestli jsme kádr, ale snad jo) poděkování od Sokola, konkrétně od pí. Dlouhé. 

Pár fotek jsem dal do galerie, kdo byste chtěl víc, tak kontakty na mě máte. Ještě jsem si neodpustil pár videí .... takže přeju hezkou zábavu, jestli se na ně budete dívat. 


 Pepe

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dětský den 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-D

(Berry, 2. 6. 2008 19:26)

aspon někdo mě pochválí :-D

Na něco si zapomněl...

(murtasek, 2. 6. 2008 17:09)

Už jsem se lekla, že úplně vynecháš Týnku, která se podílela docela dost na malování :-) No a chlapci chybí Vám tu asi 5 minut videa, kdy to jen tak hořelo a vy nikde...co to máte za řidiče, když ví, že bude hořet a veze vás pomalu až do vedlejší vesnice, místo k ohni :-D...Pořiďte si zásahový kola a budete u ohně včas :-)