Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školení Bílé Poličany

21. 9. 2008

Protože jedním ze zúčastněných byla moje maličkost, tak celý článek budu psát za nás a informace by snad měli být pravdivé. Nemůžu teda mluvit za Libora, který tam byl se mnou, ale snad mě opraví nebo doplní v komentáři, pokud budou nějaký nesrovnalosti. Nemůžu si totiž pamatovat všechno :)

Takže celé školení nám začalo v pondělí 15.9. 2008 v 8:00 v Bílých Poličanech na zámku, který slouží jako Ústřední hasičská škola už dlouhá léta. Počasí nám tedy značně nepřálo a tak jsme hned první den pěkně zmokli .... ještě že jsme se celý den zabavili teorií :) V týdnu se nám počásko ale umoudřilo a tak jsme při hodinách praxe, které jsme absolvovali venku, ani nenastydli, což jsme původně očekávali. Program byl pro nás připraven poutavý a často doplněn o zážitky z hasičské profese a to je pro nás jako pro začátečníky mezi hasiči velmi cenné. Částečně jsme byli poučeni v následujících tématech: bojová taktika, požární technika případné nebezpečí u zásahu, dálková doprava vody, spojení, práce ve výškách a nad volnou hloubkou, chemická služba, nutná legislativa a ještě spousta dalšího, na co si zrovna nemůžu vzpomenout.

Fotky jsem bez cenzury umístil do fotogalerie a videa snad stihnu v dohledné době zpracovat taky. Doufejme, že na toto školení půjde v dohledné době co nejvíce členů naší jednotky, protože jak jsme se shodli s ostatními účastníky kurzu, je to nejlepší způsob, jak začít jako hasič u jednotky.

 

Náhledy fotografií ze složky Nová Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář